Neuronus 2024 IBRO Neuroscience Forum

Z przyjemnością informujemy, że w dniach 25-27 kwietnia 2024 r. w Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego odbędzie się Konferencja Neuronus 2024 IBRO Neuroscience Forum.

Konferencja organizowana jest przez studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego i gromadzi uczestników z całego świata. Ugruntowała ona swoją pozycję jako jedno z czołowych wydarzeń poświęconych neuronauce w Europie, podczas którego możemy obserwować zderzenie się dwóch światów – pełnej zapału nauki rozwijanej przez młode pokolenie i przestrzeni doświadczonych profesorów, będących ekspertami w swoich dziedzinach. 

Głównym celem konferencji jest zapewnienie badaczom możliwości do podzielenia się najnowszymi odkryciami, wiedzą i doświadczeniem, a także nawiązywanie cennych kontaktów z naukowcami reprezentującymi różne dziedziny neurobiologii. 

W programie wydarzenia znajdziemy cztery bloki tematyczne – Cognitive Neuroscience, Biological Neuroscience, Computational Neuroscience oraz Medical Neuroscience. Pierwszy z nich przedstawia badania psychofizjologiczne, związane z przetwarzaniem emocji czy percepcją. Drugi blok to badania podstawowych mechanizmów neurobiologii, takie jak podłoże chorób neurodegeneracyjnych. Blok Computational skupia się na badaniach z zakresu neuroinformatyki, jak np. rozwój sztucznych sieci neuronowych. Ostatni z bloków prezentuje zagadnienia neurologii i psychiatrii oraz przypadki kliniczne z zakresu chorób układu nerwowego. 

W dzień poprzedzający konferencję (24 kwietnia) będą miały miejsce warsztaty dla młodych naukowców dotyczące analizy danych naukowych oraz perspektyw kariery w neurobiologii, stanowiące niepowtarzalną okazję do zdobycia cennego doświadczenia i poszerzenia umiejętności.


Po więcej informacji zapraszamy na naszą stronę internetową http://www.neuronusforum.pl/. Zachęcamy również do obserwowania wydarzenia na Facebooku https://www.facebook.com/NeuronusForum, Instagramie https://www.instagram.com/neuronus.neuroscience.forum/, oraz X https://twitter.com/neuronusforum.

PTBUN jest jednym z patronów Neuronus 2024 IBRO Neuroscience Forum