Nagrody PTBUN

PTBUN rozpoczyna nabór wniosków do konkursu o Nagrodę im. Adolfa Becka oraz o Nagrodę dla Młodego Badacza (Young Investigator Award). Wymagania odnośnie dokumentacji konkursowej znajdują się na naszej stronie internetowej, tutaj: https://ptbun.org.pl/nagrody-i-wyroznienia/.

Nominacje do nagrody im. Adolfa Becka prosimy przesyłać do dnia 31 marca 2023 na adres: secretary@ptbun.org.pl (w temacie wiadomości prosimy wpisać: „nagroda im Adolfa Becka”). Laureat zostanie wyłoniony przez kapitułę nagrody w składzie Andrzej Wróbel, Grzegorz Hess, Ewa Kublik, Anna Błasiak.

Zgłoszenia do nagrody Young Investigator Award prosimy przesyłać do dnia 31 maja 2023 na adres: secretary@ptbun.org.pl (w temacie  wiadomości prosimy wpisać: „Young Investigator Award 2023”). Laureat zostanie wyłoniony przez Komisję w składzie: Jan Celichowski, Tytus Sosnowski, Elżbieta Pyza, Irena Nalepa, Jarosław Barski, Magdalena Sowa-Kućma, Marta Wiśniewska, Agnieszka Zelek-Molik.

Laureaci wygłoszą wykłady podczas najbliższego Kongresu PTBUN, który odbędzie się w Toruniu 20-23 września 2023.

Nagroda im. Adolfa Becka przyznawana jest za całokształt pracy, za znaczące osiągnięcia w dziedzinie neurofizjologii, ze szczególnym uwzględnieniem badań prowadzonych metodami elektrofizjologicznymi. Nagrodzeni otrzymują statuetki z popiersiem patrona nagrody i sentencją autorstwa Horacego “Sapere auso” (temu, który odważył się być mądrym), a także są zapraszani do wygłoszenia wykładu podczas XVI Kongresu PTBUN.

Nagroda Young Investigator Award przyznawana jest za wyróżniającą się pracę młodego badacza, członka PTBUN, zgłoszoną na XVI Kongres PTBUN. Nagrodą jest zaproszenie do wygłoszenia wykładu podczas Kongresu Towarzystwa.