AKTUALNOŚCI
14 Światowy Kongres Międzynarodowego Towarzystwa Badań Neuromodulacji
2019-02-21

Otrzymaliśmy informację o organizowanym w Sydney w Australii w dniach od 25 do 30 maja tego roku 14 Światowym Kongresie Międzynarodowego Towarzystwa Badań Neuromodulacji (INS 2019). Tematem przewodnim zbliżajcego się zjazdu będzie "Neuromodulation: Leading a Global Medical Revolution", stąd też odbędą się liczne prezentacje opisujące postęp w rozwoju metod stymulacji układu nerwowego i związane z tym nowe możliwości zastosowań klinicznych. Więcej informacji można znaleźć na stronach konferencji: https://ins-congress.com/2019/ .

Rozpoczyna się rejestracja na 14 Zjazd PTBUN w Katowicach!
2019-02-06

Ruszyła wczesna rejestracja na 14 Zjazd Polskiego Towarzystwa Badań Układu Nerwowego, który odbędzie się w dniach od 28 do 30 sierpnia 2019 w Katowicach. W programie tegorocznego Zjazdu jest między innymi 5 wykładów plenarnych,12 sympozjów, sesje posterowe oraz wykłady laureatów nagród Konorskiego i Flataua. Kontynuując tradycję naszych Zjazdów, młodzi badacze, którzy zgłoszą swoje doniesienia, mogą ubiegać się o "Young Investigator Award". Przypominam również, że tuż przed otwarciem Zjazdu odbędzie się walne zgromadzenie członków PTBUN, na którym przedstawione zostaną sprawozdania z działalności aktualnego Zarządu Głównego w ostatnich dwóch latach oraz wyniki nadchodzących wyborów nowego Zarządu. Do zobaczenia w Katowicach!

Konferencja CCSC 2019 w Krakowie
2019-02-04

Otrzymaliśmy informację o organizowanej w Krakowie w dniach 11 i 12 maja przez koło naukowe studentów kognitywistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego XI Krakowskiej Konferencji Kognitywistycznej. Tematem wiodącym tegorocznej edycji konferencji jest  „Uwaga i pamięć”. Termin zgłaszania propozycji doniesień konferencyjnych upływa 15 lutego. Więcej informacji znajduje się na stronach konferencji: http://www.ccsc.edu.pl/

Propozycje sympozjów i warsztatów na zjazd FENS w 2020
2019-01-29

Zgłoszenia propozycji sympozjów na następny zjazd naszej fedracji będzie można składać od 25 marca przez stronę internetową konferencji, na której znajdują się również szczegółowe wymogi i opis formatu zgłoszeń. Gorąco zachęcamy do przygotowania propozycji sympozjów, są one znakomitą okazją do prezentacji najważniejszych wyników naszych badań i rozwoju kontaktów z europejską społecznością badaczy z obszaru neuronauk.

10th World Congress of Neuroscience (IBRO 2019)
2019-01-09

Otrzymaliśmy zaproszenie do udziału w zbliżającym się Światowym Kongresie Neuronauk IBRO 2019, który będzie miał miejsce między 21 i 25 września w Daegu w Korei. Zjazdy IBRO odbywają się co 4 lata od 1982 roku i gromadzą wiodących badaczy z całego świata. W programie Kongresu jest szereg wykładów plenarnych, wśród których jest wystąpienie laureata nagrody Nobla profesora Erwina Nehera. Zaplanowanych jest też ponad 40 sympozjów naukowych poświęconych szerokiej gamie zagadnień z obaszaru neuronauk. Więcej informacji dostępnych jest na stronach internetowych konferencji http://www.ibro2019.org/

Nagroda Konorskiego przyznana!
2018-11-13

Mam zaszczyt poinformować, że komisja powołana przy Komitecie Neurobiologii PAN i naszym Towarzystwie pod przewodnictwem profesora Mariana Lewandowskiego zdecydowała o nadaniu Nagrody Konorskiego w 2017 roku pracy: "Matrix Metalloproteinase-9 and Synaptic Plasticity in the Central Amygdala in Control of Alcohol-Seeking Behavior", autorstwa Marzeny Stefaniuk, Anny Beroun, Tomasza Lebitko, Olgi Markiny, Szymona Łęskiego, Ksenii Meyzy, Anny Grzywacz, Jerzego Samochowca, Agnieszki Samochowiec, Katarzyny Radwańskiej i Leszka Kaczmarka, która ukazała się w czasopiśmie Biological Psychiatry (wolumin 81, strony 907-917).

 

Zgodnie z tradycją, nagrodzona publikacja zostanie zaprezentowana podczas uroczystego wykładu na zbliżającym się zjeździe naszego Towarzystwa w Katowicach.